advertise

خرید شارژر اورجینال گوشی موبایل ؛ این نکات مهم را در نظر بگیرید


وقتی گوشی جدید می‌خریم کارتن به اندازه عجیبی کوچک شده و حتی فاقد شارژر اورجینال در داخل کارتن است. این رسم جدید به یک مدل یا برند خاصی محدود نمی شود. سامسونگ، شیائومی، اپل و سایر برندهای معروف که گوشی موبایل عرضه می کنند؛ معمولا چیزی بنام شارژر گوشی را برای تامین انرژی ارائه نمی دهند. ظاهرا این یک توافق دسته جمعی بر سر کاهش زباله های الکترونیکی است معمولا گوشی های جدید فقط به همراه یک کابل USB عرضه می شود و شما مجبور هستید کلگی شارژ را به طور جداگانه خرید کنید.


برای مشاهده انواع شارژر در فروشگاه اینجا کلیک کنید.


مهام دیجی

کدام گوشی ها فاقد شارژر اورجینال داخل جعبه هستند ؟!


این یک سوال کلی است اما داستان قبلا با پرچمدار‌ها شروع شده و امروز حتی گریبان میانرده های سامسونگ مانند سری آ مدل ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را گرفته است. برخی از پرچمدران شیائومی نیز معمولا بدون آداپتور عرضه می شود. با توجه به اینکه هر خریدار به تهیه شارژر مناسب با گوشی خود نیاز دارد برای همین تصمیم گرفتیم یک راهنمای نسبتا کامل، شامل اطلاعات عمومی و برخی از نکات تخصصی را خدمتتان عرض کنیم. لطفا با مهام دیجی همراه باش دوست عزیز تا نکات مهم و سوالات قبل از خرید شما را پاسخ دهیم.

مهام دیجی


مهام دیجی

مهم ترین نکات برای خرید شارژر اورجینال


برای اینکه بتوانید یک شارژر مناسب با گوشی مدنظرمان انتخاب کنیم باید ابتدا اطلاعات کافی درباره گوشی که خریده ایم داشته باشیم. اگر موبایل جدید شما یکی از اعضای اقتصادی شیائومی است که هنوز به همراه شارژر داخل کارتن عرضه شده و به طور مثال به شارژر دوم برای محل کار خود نیاز دارید و یا اگر یکی از پرچم دارهای بدون شارژر را خریده اید و قصد دارید کلگی شارژ مناسب با آن را تهیه کنید؛ بیائید تا موارد مهم را مرور کنیم. ابتدا دریابید که شارژر مناسب با گوشی شما چیست ؟ برای فهمیدن مدل مناسب شارژر برای هر گوشی این مراحل را دنبال کنید:

به وب سایت GSMARENA رجوع کرده و مدل گوشی مد نظر خود را به طور دقیق جستجو کنید. خصوصا برای مدل های شیائومی به پیشوند و پسوند نام گوشی دقت کرده و نام آنرا به طور کامل جستجو کنید.

سپس وارد صفحه مدنظر شوید و جدول بازبینی ( Review ) را تقریبا تا پائین صفحه مرور کنید. در قسمت جدول باتری ( BATTERY ) می توانید نوع شارژر و توان مورد نیاز برای شارژر کردن صحیح گوشی را مشاهده کنید.

پر فروش ترین شارژرها

فهمیدن مدل شارژر گوشی برای جایگزینی یا خرید آداپتور دوم

برای اینکه بتوانید یک شارژر مناسب با گوشی مدنظرمان انتخاب کنیم باید ابتدا اطلاعات کافی درباره گوشی که خریده ایم داشته باشیم. اگر موبایل جدید شما یکی از اعضای اقتصادی شیائومی است که هنوز به همراه شارژر داخل کارتن عرضه شده و به طور مثال به شارژر دوم برای محل کار خود نیاز دارید و یا اگر یکی از پرچم دارهای بدون شارژر را خریده اید و قصد دارید کلگی شارژ مناسب با آن را تهیه کنید؛ بیائید تا موارد مهم را مرور کنیم. ابتدا دریابید که شارژر مناسب با گوشی شما چیست؟ برای فهمیدن مدل مناسب شارژر برای هر گوشی این مراحل را دنبال کنید:

مهام دیجی

مهام دیجی
مهام دیجی


به وب سایت GSMARENA رجوع کرده و مدل گوشی مد نظر خود را به طور دقیق جستجو کنید. خصوصا برای مدل های شیائومی به پیشوند و پسوند نام گوشی دقت کرده و نام آنرا به طور کامل جستجو کنید. سپس وارد صفحه مدنظر شوید و جدول بازبینی ( Review ) را تقریبا تا پائین صفحه مرور کنید. در قسمت جدول باتری ( BATTERY ) می توانید نوع شارژر و توان مورد نیاز برای شارژر کردن صحیح گوشی را مشاهده کنید.


درباره شارژرهای فست


فست شارژر همانطور که از نامش پیداست به معنای پشتیبانی کننده از فناوری شارژ سریع است. این به معنای کاهش مدت زمان پر شدن باتری گوشی خواهد بود. گوشی های امروزی معمولا با امکان پشتیبانی از شارژ سریع ( احتمالا کوالکام ) ارائه شده و اگر چیزی که مرور می کنید دارای امکان پشتیبانی از فست شارژ باشد در جدول مشخصات GSMARENA و در بخش اطلاعات باتری؛ اطلاعات شارژ سریع را مشاهده خواهید کرد. معمولا فست شارژ ها از ۱۸ وات شروع می شود اما سازندگان شیائومی به عنوان پیشرو در ارائه فناوری فست شارژ این داستان را تا ۲۴۰ وات ساعت ادامه داده اند.

برای شارژ دستگاه خود نیازمند دقت به قدرت شارژر (وات) هستید که در برگه مشخصات یا دفترچه راهنمای دستگاه شما ذکر شده است. معمولا، شارژرها از ۱۸ تا ۸۰ وات متفاوت است و برخی حتی بیش از ۱۲۰ وات هستند.

پروتکل شارژ پشتیبانی دستگاه خود را بررسی کنید. اگر پروتکل مانند SuperVOOC از OPPO باشد، باید یک شارژر از شرکت سازنده گوشی را بخرید. استانداردهای جهانی مانند USB Power Delivery (PD) امکان خرید گزینه های متفرقه مانند محصولات ریمکس را باز می کند. آیا خرید شارژر چند پورت یک انتخاب مناسب است ؟!

برخی از شارژرها با دو یا سه پورت مجزا برای خروجی گرفتن جداگانه برای شارژ چندین دستگاه به طور همزمان استفاده می شود. این شارژرها معمولا آمپر کلی را بین دستگاه ها توزیع می کند. به طور مثال یک شارژر سه پورت USB دارای دو پورت ۲ آمپر و یک پورت ۱.۵ آمپر است. اما در برخی از مواقع این بار به طور یکسان توزیع نمی شود. ما توصیه می کنیم برای استفاده دائمی شارژر فقط به مدل اروجینال مخصوص گوشی خود تکیه کنید یا لا اقل شارژر های چند پورت را از برندهای معتبر بخرید.

مهام دیجی

آیا مدل های یونیورسال قابل اعتماد هستند؟!

شارژر های همه کاره وات خروجی را بر مبنای نیاز گوشی شما تنظیم می کند. حتی می‌‌توانید یک گوشی و یک پاور بانک را بطور همزمان شرژ کنید. ولی گر قصد دارید از شارژرهای یونیورسال ( همه کاره ) استفاده کنید باید این چند نکته را مد نظر داشته باشید. از برندهای معتبر خرید کنید تا سطح سلامت باتری و مدار شارژ گوشی ایمن باقی بماند.

سوالات متداول

در این قسمت متنی نوشته شود. در این قسمت متنی نوشته شود. در این قسمت متنی نوشته شود.
در این قسمت متنی نوشته شود. در این قسمت متنی نوشته شود. در این قسمت متنی نوشته شود.
در این قسمت متنی نوشته شود. در این قسمت متنی نوشته شود. در این قسمت متنی نوشته شود.
اگر سوال یا نظری هست بفرمائید